Илустрована историја Срба за децу је драгоцен приказ наше прошлости који ће обогатити знање Вашег детета и вас лично. Богато опремљена и уметнички обликована, она је занимљив водич кроз кључне догађаје, личности и феномене који су обликовали причу о нашем народу.
О књизи Илустрована историја Срба за децу
Ово издање састављено је из више студија истог аутора. Главна је први пут шампана 1920 . године у Београду, под насловом Историја српског народа . Била је обимом мала, илустрована црно-белим цртежима. Аутори: Миленко Вукићевић, професор, и Дим . Ј . Соколовић, учитељ. Ова класична књига била је препоручена од стране Главног просветног савета и Министра просвете Краљевине.
Једно столећа после, поуздани и проверени старински текст приређен је и допуњен, уз очуван узорни стил његовог писца. Допуне су преузете из књига истог аутора – Миленка Вукићевића, Историја српског народа за средње школе I–II, Београд, 1904, као и из још две књиге: Историја српског народа у слици и речи, Београд 1912, и Историја српскога народа за средње школе, Београд, 1914 . држећи се притом текста, стила и количине информација истог аутора .
Наставак о историји Срба после 1918, у Југославији, по позиву издавача, написао је перспективни историчар др Раде Ристановић. Он је савременим речником, користећи резултате модерне историографије, написао свој кратак преглед овог раздобља, али тако да буде разумљив и памтљив, прилагођен млађем читаоцу.
Због тога је ова јединствена књига темељ познавања историје Срба, али и позив млађим читаоцима да науче више о више о нашoj култури и наслеђу које нас чини оно што јесмо.
О ауторима
Миленко Вукићевић (1867–1930), историчар и књижевник, написао не знатан број уџбеника, књига и радова из српске историје. Најпознатија његова дела су: Карађорђе, Знаменити Срби Мусломани, Владимир и Косара, Време Деспота Стевана, Горски хајдуци, Из српске историје, Личности и догађаји, Из старих србуља, Краљ Петар од рођења до смрти, Краљевић Марко, Старина Новак.
Раде Ристановић (Београд, 1983). Као виши научни сарадник ради на Институту за савремену историју. Аутор је три монографије, четири зборника докумената, преко педесет научних радова. Сарадник Српског биографског речника и један од оснивача Друштва за урбану историју. Области научног интересовања су му: урбана историја, историја државе и друштва у Краљевини Југославији у годинама које су непосредно претходиле рату, отпор, колаборација, свакодневни живот и страдање у Србији током Другог светског рата. Добитник је више награда из области науке и културе.